Pagalvokite prieš paspausdami: kibernetinio saugumo sąmoningumo mėnuo, skaitmeninėms problemoms spręsti

Spalis – kibernetinio saugumo sąmoningumo mėnuo, todėl dabar, labiau nei bet kada, būtina atkreipti dėmesį į skaitmeninio saugumo svarbą ir, ruošiantis žiemos švenčių sezonui, sustiprinti savo atsparumą kibernetiniams nusikaltimams.

Šiais laikais, išlikti saugiam naršant internete nėra lengva užduotis. Laimei, „Bitdefender“ parengė patogų ir lengvai suprantamą gidą, kuris padės atpažinti jūsų organizacijoje egzistuojančias kibernetinio spragas ir paskatins imtis veiksmų siekiant jas išspręsti:

  • Sustiprinkite savo saugumą kibernetinėje erdvėje su tvirtais ir sudėtingais slaptažodžiais visoms internetinėms paskyroms. Pasirinkite unikalias frazes ar sudėtingus žodžių junginius ir niekam jų neatskleiskite.

„Bitdefender Password Manager“ – tai daugiaplatformė paslauga, padedanti tvarkyti ir saugoti visus jūsų slaptažodžius. Mūsų slaptažodžių tvarkyklės generuoja saugius ir unikalius slaptažodžius kiekvienai naujai paskyrai. Ne gana to, išsaugo juos atmintinėje, tad nereikia vargintis jų įsiminti.

  • Užtikrinkite didesnį skaitmeninį saugumą savo paskyrose, naudodamiesi dviejų arba kelių veiksnių tapatybės autentifikavimu (2FA arba MFA). Taip sumažinsite savo paskyros pažeidžiamumo tikimybę ir užtikrinsite, kad jūsų asmeniniai duomenys išliks saugūs.
  • Švieskite ir informuokite save bei savo organizacijos darbuotojus apie sukčiavimą kibernetinėje erdvėje ir kaip nuo to apsisaugoti. Visuomet pagalvokite prieš atidarydami įtartinus laiškus bei paspausdami ant neaiškių nuorodų. Ypač saugokitės skubių ar grasinančių kalbų, rašybos ir gramatikos klaidų, taip pat neįprastų prašymų pateikti asmeninę ir jautrią informaciją (įskaitant slaptažodžius, PIN kodus ir kredito kortelių duomenis). Pasirūpinkite, kad jūsų sistemos būtų atsparios kenkėjiškoms programoms, atidžiai peržiūrėkite visą gaunamą ir neprašytą korespondenciją.

„Bitdefender“ saugumo sprendimai gali padėti apsisaugoti nuo sukčiavimo. Pažangios kovos su sukčiavimu sistemos iš anksto blokuoja apgaulingas svetaines.

  • Nustokite per dažnai dalintis asmenine informacija socialiniuose tinkluose. Jūsų duomenys, kad ir kokie nereikšmingi jie būtų, gali sukelti rimtą pavojų jūsų saugumui internete. Šį spalį skirkite šiek tiek laiko savo dalijimosi įpročiams patikrinti ir įsitikinkite, kad saugiai naršote internete (neatskleidžiate el. pašto adresų, telefono numerių ir kitos identifikuojamos informacijos).

„Bitdefender“ skaitmeninės tapatybės apsauga gali padėti išaiškinti jūsų skaitmeninės tapatybės paplitimo mastą ir padėti valdyti duomenis, kad išvengtumėte grėsmių savo privatumui. Prenumeratoriai taip pat gauna 24/7 duomenų pažeidimų stebėseną ir nuostabią naują supergalimybę – atskleisti visus socialinių medijų apsimetėlius, kurie gali sugadinti jūsų reputaciją.

  • Išvenkite sekimo ir tinklo šnipinėjimo – naudokite VPN. Nepamirškite skaitmeniniu saugumu pasirūpinti ne tik namuose, bet ir kelionėse. Prisijungdami prie viešųjų Wi-Fi tinklų prekybos centruose ar oro uostuose visada naudokite VPN, kad išvengtumėte nepageidaujamos prieigos prie savo bankininkystės ir kitos asmeninės informacijos.

Išbandykite Bitdefender Premium VPN – greitą ir patikimą VPN paslaugą, kuri šifruoja duomenų srautą ir apsaugo nuo šnipinėjimo tiek namuose, tiek kelyje.

  • Nuolatos atnaujinkite prietaisus ir operacines sistemas. Neatidėliokite telefono, kompiuterio ar kitos programinės įrangos atnaujinimo. Atnaujindami sistemas sumažinsite tikimybę, kad jūsų prietaisai bus sukompromituoti.
  • Siekiant apsaugoti įrenginius nuo kenkėjiškų programų, naudokite patikimus saugumo sprendimus. Apsaugokite prietaisus nuo virusų, trojanų, šnipinėjimo programų ir kitų kibernetinių grėsmių.

„Bitdefender Total Security“ atitinka visus jūsų apsaugos nuo kenkėjiškų programų poreikius, kad ir kokia operacinę sistemą naudotumėte. Mūsų daugialypės apsaugos paketas siūlo visapusišką apsaugą internete. Mūsų tikslas – sustabdyti sudėtingas kenkėjiškas programas, išpirkos reikalaujančias programas ir „nulinės dienos“ atakas, darant minimalų poveikį jūsų sistemų veikimui.

Jums taip pat gali patikti