Bitdefender 2023 metų kibernetinio saugumo prognozė

Bitdefender specialistai apklausė 400 IT ir saugumo profesionalų, dirbančių įvairiose organizacijose (turinčiose daugiau kaip 1000 darbuotojų) siekdami nustatyti didžiausius saugumo iššūkius, su kuriais šiais metais susidurs organizacijos.

Besikeičianti grėsmių aplinka

Beveik visi (99 %) kibernetinio saugumo specialistai yra susirūpinę šiuo metu sparčiai kintančia grėsmių aplinka. Bitdefender apklausos rezultatai rodo, kad IT komandoms didžiausią susirūpinimą tebekelia įvairūs pažeidžiamumai ir nulinės dienos atakos (angl. zero-day attacks). Baimę taip pat kelia tiekimo grandinės (angl. supply-chain) ir socialinės inžinerijos (angl. social engineering) atakos bei išpirkos reikalaujanti programinė įranga (angl. ransomware). Tokie nuogąstavimai yra pagrįsti, nes daugiau nei pusė (52 %) respondentų teigė, jog per pastaruosius 12 mėnesių dėl kibernetinio saugumo incidento patyrė bent vieną duomenų saugumo pažeidimą.

Daugiau nei 40 % apklaustųjų teigė jog jiems buvo liepta duomenų saugumo pažeidimą laikyti paslaptyje, nors jie žinojo, kad privalo apie tai pranešti.

Taip pat apklausti saugumo specialistai aiškiai nurodė, jog būtina keisti mąstyseną – nuo „kibernetinis saugumas yra IT atsakomybė“ prie „kibernetinis saugumas yra visų atsakomybė“. Reikia suvokti, kaip svarbu didinti informuotumą apie kibernetinį saugumą, tuo labiau, kad grėsmės, kurios kasdien patenka į laikraščių antraštes, dažnai išnaudoja žmogiškąsias silpnybes ir nepastebėtus pažeidžiamumus. Duomenys rodo, kad beveik visi (95 %) kibernetinio saugumo duomenų pažeidimai visų pirma įvyksta dėl žmogiškųjų klaidų, todėl įmonės bus saugios tik tada, kai kibernetinio saugumo sprendimai bus derinami su darbuotojų kibernetinio saugumo edukacija.

Iššūkiai ir kaip MDR bei XDR gali padėti juos įveikti

Kibernetinio saugumo specialistai susiduria su vis didesniu potencialių grėsmių skaičiumi.  Daugeliu atvejų šiuos iššūkius apsunkina esami organizacijų saugumo sprendimai. Daugiau nei 40 % apklaustųjų teigė, kad jų naudojami saugumo sprendimai yra nepajėgūs susidoroti su kylančiomis plataus masto grėsmėmis. Kita dalis mano, kad jiems trukdo sudėtingas pasirinkto saugumo sprendimo valdymas arba net gi kibernetinio saugumo įgūdžių trūkumas. Tik 2,6 % respondentų nepatyrė jokių sunkumų, susijusių su naudojamu saugumo sprendimu.

Dauguma IT specialistų (74 %) teigia, kad, nepaisant dabartinės ekonominės padėties, 2023 m. jie planuoja didinti savo organizacijų kibernetinio saugumo biudžetą.

Taigi, kokių saugumo sprendimų įmonės ieškos 2023 m.?

Didžioji dalis respondentų (93 %) teigė, kad jų organizacijos kibernetinio saugumo strategijai būtina aktyvi grėsmių medžioklė (angl. threat hunting). Taip pat beveik visi apklaustieji (99 %) atskleidė, kad šiuo metu naudojasi MSP paslaugomis, nes jiems kaip niekada anksčiau yra reikalinga 24 val. tinklo stebėjimo paslauga, bei prieiga prie saugumo analitikos profesionalų žinių ir patirties.

Bitdefender MDR ir XDR sprendimai užtikrina nuolatinę (24/7) organizacijų tinklo saugumo stebėseną, pažangią atakų prevenciją, žalos aptikimą ir ištaisymą. Taip pat šie sprendimai siūlo sertifikuotos saugumo ekspertų komandos vykdomą tikslinę ir rizika pagrįstą grėsmių medžioklę, teikia įrankius, kurie padeda organizacijoms apsisaugoti nuo įvairių duomenų pažeidimų.

Skaitykite daugiau: https://businessresources.bitdefender.com/bitdefender-2023-cybersecurity-assessment

Jums taip pat gali patikti